Творчість, як невід'ємний елемент навчального процесу

Мрії кожного викладача, незалежно від того, кого і чому він навчає – наступні: щоб учні уважно слухали на уроках, не порушували дисципліну, добре вчились, успішно засвоювали навчальний матеріал, показували гарні результати роботи та щоб кожен учень знав вивчений матеріал, а для вчителів-лінгвістів, ще й щоб відтворював вивчений матеріал на практиці.

Тому, мабуть з часів вини та навіть школами, переглядаємо з ними фільми та мультики на англійській мові та багато іншого.

Під час уроку вчитель намагається дотримуватись таких принципів:

  • принцип розвитку (передбачає врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів);
  • принцип самодіяльності (має на меті діяльнісний підхід, за якого учні відчувають себе співучасниками навчального процесу, а ідеї вчителя повністю оволодівають ними, вчитель ніби мимоволі наштовхує студентів);
  • принцип самоорганізації (передбачає спонукання учнів до організації свого робочого місця, планування роботи по виконанню завдання, та перевірки інших студентів).

Використовуючи творчість на кожному уроці вчикнення педагогіки, викладач постійно шукав шляхи вирішення цієї проблеми: аналізував, порівнював, змінював підхід до навчання, пропонував щось нове, більш ефективне. Всі ці удосконалення навчального процесу називають творчим підходом у навчанні.

Викладачі, які працюють в нашій мовній студії – це творчі люди, які шукають різні підходи до студентів, до навчання та застосовують творчість на кожному етапі навчання.

Викладачі застосовують різні форми і методи навчання, щоб зацікавити студентів, викликати в них бажання вчитись та з великою цікавістю чекати наступних уроків.

Тому наші викладачі пропонують щось нове, відмінне від класичного подання нового матеріалу, щоб студенти звернули на це увагу. Викладач заздалегідь обдумує хід уроку, інколи імпровізує, змінює умови навчання, робить все можливе, щоб «впіймати» учня на гачок інтересу.

Творчість проявляється на кожному уроці, ми завжди використовуємо ігри щоб зацікавити дітей, співаємо пісні, готуємо різні інсценізації цих пісень,малюємо малюнки до текстів, за допомогою яких, студентам легше розповідати вивчений текст, навчаємо як емоційно розповідати діалоги та монологи, зі студентами молодшого шкільного віку виготовляємо різні аплікації, вітальні листівки до свят, новорічні прикраси, ми разом з дітьми прикрашаємо аудиторії, залучаємо їх до переписки між різними групамитель не лише робить кожен урок не схожий на попередній, а й зацікавлює студентів відвідувати наступні уроки.

Скрицька Т.В.

Read 731 times