Хто такий хороший вчитель?

Навчання - невід'ємна складова нашого життя. І дуже важливо хто знаходиться поряд з дитиною, в той час, коли вона починає свій розвиток як майбутня особистість. Стандартно переважає думка, що робота вчителя – передавати знання та навички учням під час уроку. Але практика освітлює дещо інші сторони цього процесу.

Передусім, варто відмітити, що за своєю природою педагогічна діяльність є складною, багатогранною та обов’язково має творчий характер. Це визначається багатьма факторами, зокрема вирішення виховних і освітніх завдань, різноманітністю засобів та умов їх розв'язання. Отже, лише творчий та зацікавлений вчитель може здійснити це на практиці.

Як і в будь-якій справі, в ході реалізації педагогічної діяльності має бути результат. Більш того, всіх цікавить якість цього результату та способи його досягнення. Адже, вчитель виконує дуже відповідальне завдання – він формує світогляд дитини, створює умови для розкриття потенціалу студентів та виховує творчі особистості. Разом з вчителем дитина вчиться пізнавати світ, відкриває безліч дверей у доросле життя, розвиває власні здібності та вдосконалює свої таланти.

На думку відомого педагога В.О. Сухомлинського, кожна людська індивідуальність, з якою має справу вчитель, – це певною мірою, своєрідний, неповторний світ думок, почуттів, інтересів. На нашу думку, задача вчителя це оволодіти цим світом, тобто налагодити контакт з дітьми взагалі, та з кожним окремо. Добре відомо, що діти дуже допитливі та активно досліджують навколишній світ. Лише в дружній атмосфері, яку може створити відповідальний та натхненний вчитель, діти самі зацікавлені накопичувати знання від свого вчителя та реалізовуватися як успішні студенти. За таких умов, у дітей спостерігається ініціативність, пізнавальний інтерес та покращуються загальнолюдські якості. Практика свідчить, що велику перевагу одержує той, хто досить рано зробив помилки, на яких можна вчитися. Отже, глибоке розуміння нашими вчителями цієї невід’ємної частини навчального процесу дозволяє встановити такі стосунки з дітьми коли у них відсутній страх зробити помилку. Робота з корекції помилок є системною, особливо на перших порах, коли необхідно закласти основи, фундамент знань. Таким чином, ефективне навчання відбувається у формі діалогу та спільного пошуку правильних варіантів відповідей на поставлені запитання.

Головним показником хорошого педагога була й залишається любов дітей до свого вчителя, яка включає в себе щиру шану та позитивну емоційну налаштованість. Також справжній вчитель повинен вірити у краще. Вірити у своїх дітей, вірити, що зможе навчити кожного учня, і мати велике бажання зробити це. Його віра повинна передаватись і дітям. Для того щоб навчання студентів було успішним, викладачі мовної студії «WOW English!» не лише навчають дітей англійській мові, а й показують їхню потрібність, навчають їх завжди прагнути більшого. Тож, сповнені віри у власний успіх наші студенти досягають значних результатів.

Рівень підготовленості вчителів мовної студії «WOW English!» відповідно до сучасних вимог характеризується вмілим користуванням сучасних технологій в учительській праці. Також, залишаються незмінно високими вимоги до професійної кваліфікації викладачів. На курсах мовної студії «WOW English!» дуже важливими є мистецтво вдосконалюватись, творча пошукова діяльність вчителя та прагнення досягти результату. Віримо, що лише власна зацікавленість, ентузіазм, бажання щось змінити та зробити навчання розвивальним та розважальним виведе спільні досягнення дітей та вчителя на якісно новий рівень. А таким результатом вже можна пишатись.

Вчитель готується до хорошого уроку все життя. Така духовна й філософська основа професії і технології нашої праці: щоб дати учням краплю знань, вчителю потрібно увібрати ціле море світла! Результат того вартий!

Матвійчук Т.Б.

Read 6734 times